Reval


KÖPRÜ ve YOL GİBİ SANAT YAPILARINDA NEDEN REVAL® KULLANILMALI?

REVAL® …KOROZYONA KARŞI ÜSTÜN MUKAVEMET!

Ömürleri boyunca sanat yapılarımızın:

REVAL® AISI 304L, AISI 316L ve özellikle AISI 318-duplex çelikler yüksek sıcaklıklara ve beton içindeki farklı pH seviyelerine karşı olağanüstü direnç gösterir.

REVAL® orta ve uzun vadede ekonomik ciddi ekonomik avantajlar sağlar. Tüm bakım masraflarından elde edilecek tasarruf sayesinde REVAL®’in başlangıç maliyeti karşılanmış olur. Yol, köprü, tünel gibi sanat yapıların teknik danışmanları, tasarımcıları ve yüklenici firmaları paslanmaz çelik donatının faydasını maliyet elde edilen toplam tasarruf ve trafiğe verilmekte olan asgari aksama olarak belirtmektedirler.

Bu husus hükümetler tarafında da kabul görmüştür.İngiltere Karayolları Müdürlüğü hazırladığı “Yol ve Köprüler Tasarım El Kitabı” Cilt 1, Bölüm 3, kısım 15, BA 84/02 altında trafiğin aksamasını ortadan kaldırmak amacıyla geleneksel siyah karbon çelik yerine paslanmaz çelik kullanımını önermektedir.

REVAL = HER KOŞULDA KALICI ÇÖZÜM!

SİSMİK ÖZELLİKLER

REVAL® = SİYAH ÇELİĞE KIYASLA DAHA YÜKSEK SÜNEKLİK VE SERTLİK

İçeriğinde yüksek sertliğe sahip bir maden olan nikelden yüksek oranda barındıran REVAL® AISI 304L ve AISI 316L çelikleri sismik bölgelerde inşa edilen yapıların güçlendirilmesinde kullanılan en uygun çeliklerdir.

MANYETİK ÖZELLİKLER

Düşük manyetik geçirgenliği sayesinde REVAL® paramanyetik bir çeliktir. Bozulmaya yol açan güçlü manyetik alanlardan kaçınılması gereken havalimanları, askeri üsler, yayın istasyonları, meteoroloji istasyonları, bankalar, hastaneler gibi sanatsal yapılarda başarıyla kullanılmaktadır.

DÜŞÜK SICAKLIKLARDA KARARLILIK

REVAL®’in ostenitik yapısı -196°C dereceye kadar sıcaklıklarda kararlılığını koruyarak en soğuk ortamlarda bile kullanılmaktadır. Bazı ülkeler prekast panellerde paslanmaz çelik kullanımını zorunlu hale getirmişlerdir.

YANGINA KARŞI REVAL!

Ostenitik bir çelik olan REVAL® yüksek sıcaklığa karşı üstün direnç gösterir.

Başlıca özellikleri:

PASLANMAZ ÇELİĞİN SİYAH ÇELİK İLE BİRLEŞTİRİLMESİNDE REVAL

REVAL®, bindirme veya bağlama yöntemiyle siyah çelik ile kolay ve güvenli bir şekilde birleştirilebilir. Yapılan kapsamlı laboratuvar araştırmaları sonucunda paslanmaz çelik donatının elektrikle siyah çeliğe bağlandığında korozyonu engellediği kanıtlanmıştır.

“REVAL® kullanarak beton yapıların güvenliğini garanti altına alıyoruz”

REVAL® KULLANILAN BÜYÜK PROJELER: